Milyen a szép haj? Ápolt, egészségesen fénylő, van tartása. Hogyan érhető el? Nem csak drága balzsamok, regeneráló pakolások és samponok által. Gondoljunk csak bele, nagyanyáink még aligha ismerték a Loreal-t vagy az Avon-t, és mégis ragyogóan szép hajjal büszkélkedhettek. Hogyan csinálták? Csakis természetesen!
Töredezett hajra:
A leggyakoribb probléma, mely sokunk életét megkeseríti, a töredezett, fénytelen haj. Mit tehetünk ellene? A házilag készített hajpakolások tökéletes megoldást nyújtanak feltéve, ha rendszeresen alkalmazzuk őket.
Gyógynövényes hajfényesítő kúra:
Hozzávalók: 10g apróra vágott rozmaringlevél, 100ml kókuszolaj, 10g szárított kamillavirág
( Ez az arány hosszú haj esetén ideális, rövid hajra fele ennyi is elég.)
A kamillát és a rozmaringot az olajjal együtt a tűzön fél órán át gőzöljük. Kihűlése után, üvegbe töltjük, majd lezárva egy hétig állni hagyjuk. Ez alatt az idő alatt a hatóanyagok a rozmaringból és a kamillából az olajba jutnak, így újra felmelegítve nyugodtan leszűrhetjük. A hideg és szűrt olajbólzselé-szerű anyagot kapunk. Ujjainkkal vigyünk föl a pakolásból a hajra, ezután masszírozzuk a fejbőrbe, majd fésüljük át a hajunkat. Törölközőt csavarjunk a fejünkre, és fél órát állni hagyjuk. Jó alaposan öblítsük le többször is. Ne essünk kétségbe, ha az olaj túl ragaszkodónak bizonyul! Két három kávéskanál almaecettel hatékonyan eltávolíthatjuk.
Tojásos élesztős hajpakolás:
Szintén hatásos segítség fénytelen haj esetén, hiszen a tojás nagyszerű természetes fényesítőszer.
Hozzávalók: 1 tojás sárgája, ˝ evőkanál méz, 10g élesztő
A tojás sárgáját a mézzel és az élesztővel jó alaposan eldogozzuk, amíg egyenletes csomómentes masszát nem kapunk. Hűtőbe téve 2-3 órát állni hagyjuk. Használat előtt felkavarjuk, és a hajvégeket bekenjük vele. Kb. fél óra múlva alaposan leöblítjük először hideg majd meleg vízzel.
Zsíros hajra:
Zsíros hajra kiváló ellenszer az ecetes víz. 3 evőkanál ecetet keverjünk el 1l vízzel. Tökéletesen tisztít, és ragyogó fényt ad a hajnak.
A közhiedelemmel ellentétben a sűrűbb hajmosás nem zsírosítja a fejbőrt. Nem a víz vagy a sampon okozza a fokozott zsírtermelést, hanem az erős dörzsölés. Éppen ezért hajmosáskor csak gyengéden masszírozzuk a fejbőrbe a sampont. Amikor csak tehetjük, mellőzzük a hajszárító használatát. Így hajunk sokáig frissen mosottnak fog tűnni.
Korpás hajra:
A korpásodásnak sok oka lehet. Leginkább a légkör szennyezettségét teszik felelőssé érte. Mit tehetünk az undok fehér pettyek ellen? Gyors és hatékony segítség a fejbőrnek a menta. Tea formájában is tökéletesen kifejti hatását. Nyugtatja a bőrt, frissít és fertőtlenít. Megszünteti a kellemetlen viszketést. Minden hajmosás után alkalmazhatjuk, ha az utolsó öblítővízbe keverjük.
Hajfesték házilag? Lehetséges!
Ha nem szeretnénk drasztikus változást, mindössze üdébb, ragyogóbb hajszínt, akkor nem érdemes hajfestéket vásárolni. Íme néhány könnyen megvalósítható házi praktika, amellyel fantasztikusan felfrissíthetjük vagy intenzívebbé tehetjük természetes hajszínünket.
Szőke hajra:
A titok a kamillában rejlik. Érdemes beszerezni kamillás sampont, és öblítő szer gyanánt kamillavirág főzetet használni. Az eredmény: akár több árnyalattal világosabb, aranyszínű haj. (Sötét hajúak tartózkodjanak tőle, ugyanis foltosíthatja a frizurát.)
Szintén fakítja a hajunk színét a citromlé. Óvatosan bánjunk vele, savtartalma rongálja a haj szerkezetét. Inkább csak néhány tincsre alkalmazzuk máris kész a házi melír!
Sötét hajra:
A zsálya lefőzött leve fokozatosan barnít. Látványos eredményt hosszú távon, rendszeres használattal hoz. A bodzalé bársonyosan meleg árnyalattal üdíti fel az eredeti barna hajszint. Télire ajánlatos lefagyasztani, így az év bármely szakában használhatjuk.
Vörös hajra:
Manapság már minden gyógynövényszaküzletben megtalálható a henna. Az összes hajszínre alkalmazható. Eredmény: csillogó vörös árnyalat. Hajmosás után alkalmazandó az öblítővízbe kevervén. A zsálya a hennához hasonlóan vörösre színez, csakúgy ,mint a hibiszkusz (más néven rózsamályva) vagy a vörösáfony-lé.
A szép haj olyan akár a virágok. Meghálálja a gondoskodást, és napról-napra szebb lesz. Bármilyen módon ápoljuk is, a legfontosabb dolog, hogy minden nap jusson rá egy kis időnk. Soha ne felejtsük el legfőbb ékességünk a hajunk!
Jó fejbőr és hajgyökér erősítő a következő házi szer: 1 nagy fej hagymát aprítsunk fel, rakjuk 1 dl sósborszeszbe. 2 hét múlva szűrjük, vízzel hígítsuk és masszírozzuk a fejbőrbe a folyadékot.
Eltarthatósága bontatlanul 3 év, felbontva 2 év szobahőmérsékleten tárolva. (Életforma)
Eltarthatósága 3 év, felbontva 2-3 év szobahőmérsékleten tárolva.(Életforma)
Hogy se ruháját ne kenje össze, se sminkje ne mosódjon el,öltözködéskor húzzon hajhálót egészen az arcáig.